W dniu upamiętnienia założenia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, czyli 16 marca, obchodziliśmy święto Uczelni. Do najważniejszych wydarzeń tego dnia należało uroczyste otwarcie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej. To ultranowoczesna jednostka, przenosząca kształcenie pielęgniarek w inny wymiar, w XXI wiek. Dzięki Centrum kształcenie pielęgniarek będzie realizowane na najwyższym, światowym poziomie zgodnie z aktualną wiedzą medyczną.

 

 

Więcej o MCSM pisaliśmy tutaj link

 

 

Dostojni goście – duże zainteresowanie

 

 

Uroczystość zaszczycili znakomici goście, przedstawiciele Ministerstw, Senatu i Sejmu RP, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych i świata medycznego, a także osobistości z miasta i regionu Raciborza.

 

 

Lista gości obecnych na otwarciu 

 

 

Ten skomplikowany projekt – budowy i implementacji MCSM został zrealizowany we współpracy ze Szpitalem Rejonowym im. dr Józefa Rostka w Raciborzu.

 

 

„Dzisiejsza uroczystość potwierdza zawrotne wręcz tempo rozwoju i stabilizacji pielęgniarstwa w Uczelni w Raciborzu. A przecież to kierunek trudny do prowadzenia, wymagający nieustannego nadzoru i opieki, a także specjalistycznej kadry. To nasze wspólne osiągnięcie. Wszystkim za to dziękuję! Odczuwam głęboką satysfakcję z posiadania Centrum w zasobach Uczelni. Pamiętajmy, że to nie tylko miejsce, w którym korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu do symulacji medycznej wysokiej wierności, ale także miejsce, w którym uwidaczniają się wysokie kompetencje naszej kadry naukowo-dydaktycznej, a głównie to stanowi o potencjale i sile Uczelni – podsumowuje rektor Strózik”.  

 

 

 

Plany modernizacji kampusu

 

 

Podczas uroczystości zaprezentowano plany modernizacji bazy dydaktycznej i otoczenia Uczelni. Projekty zagospodarowania przestrzeni wokół domu studenta i Centrum Symulacji Medycznej oraz wokół kampusu zostały wyeksponowane w pomieszczeniach akademika. To prace wykonane przez naszych studentów architektury pod nadzorem i czujnym okiem kadry dydaktycznej kierunku. Najlepszy projekt zwycięży w konkursie o nagrodę rektora i zostanie przeznaczony do realizacji. Dzisiaj projekty prezentujemy w budynku głównym Uczelni. Zapraszamy Państwa do ich obejrzenia!

 

 

 

O uroczystości informowali:

 

 

Forum Akademickie

 

 

TVP KATOWICE

 

 

Dziennik Zachodni

 

 

Portal raciborz.com.pl

 

 

Radio 90

 

 

Nowiny.pl

 

 

naszraciborz.pl

 

 

Portal naszemiasto.pl

 

 

naszwodzislaw.pl